نکات خاص در مورد یونان

برنامه سرمایه گذاری Golden Visa یونان به عنوان کم هزینه ترین برنامه از نوع خود در بین کشورهای شنگن  همواره از جذاب ترین گزینه ها بوده و مخاطبین بسیار بیشتری دارد. ازین جهت در چند سطر پاسخ پرسش های متدوالی که معمولا از طرف هم میهنان عزیز مطرح می گردند را به طور خلاصه ارائه خواهیم کرد.
 
  • آیا اعتبار Golden Visa یونان با دیگر کشورها متفاوت است؟
خیر، کوچکترین تفاوتی میان اعتبار این دسته از ویزاها در سراسر اروپا وجود ندارد
  • آیا وضعیت اقتصادی یونان مناسب سرمایه گذاری هست؟
پس از قریب به یک دهه رکود و سقوط سال به سال قیمت املاک، سال ۲۰۱۷ اولین سالی بود که در طی آن، معدل قیمت املاک در کل یونان نسبت به سال قبل کاهشی نداشت و حتی در کانون های پرجمعیت شهری  افزایش تا ۲۰ درصدی را نیز تجربه کرد. بیشترین عامل این افزایش قیمت، رشد روز افزون تعداد توریست ( سالانه ۱۰ درصد رشد ) و افزایش اجاره بها عنوان شده است.
 
 این عوامل فرصتی نادر را فراهم آورده تا سرمایه گذار در پایین ترین سطح قیمتی ۱۰ سال گذشته به بازار ورود کرده و از ناحیه اجاره کوتاه مدت مستقلات سود سالیانه بین ۵ تا ۱۰ درصدی را کسب نماید. این به این معنی ایست که با سرمایه گذاری ۲۵۰،۰۰۰ یورویی قابلیت کسب درآمدی بین ۱۲،۵۰۰ - ۲۵۰۰۰  یورو وجود دارد. همچنین با توجه به فاصله ۴۰ درصدی قیمت های فعلی با ۱۰ سال پیش و روند خروج از رکود کنونی، ارزش افزوده قابل توجهی را نیز می توان برای املاک و مستقلات پیش بینی کرد
  • دلایل دیگر محبوبیت برنامه Golden Visa یونان چیست؟
به غیر از نصف بودن مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری و بالاتر بودن سود سرمایه گذاری، برنامه Golden Visa یونان تنها برنامه ایست که امکان اقامت فرزندان بالای ۱۸ سال ( تا ۲۱ سال ) و والدین سرمایه گذار را نیز فراهم می نماید.
​برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید